У мовленнєвій змістовій лінії програми спрощено висвітлення мовленнєвознавчих понять відповідно до вікових особливостей учнів; уточнено види творчих робіт щодо поділу їх на усні й письмові форми виконання учнями; спрощено види переказів, творів і зменшено кількість їх із метою розвантаження й вивільнення часу для роботи над удосконаленням власних письмових висловлень; внесено відповідні зміни до державних вимог до рівня мовленнєвої компетентності учнів основної школи.
Блог Наталії Білокурої, викладача української мови та літератури Львівського фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну
Дистанційне навчання
- Головна сторінка
- Нормативна база
- Про мене
- Кабінет української мови та літератури
- Моя академічна група
- НМК дисципліни
- УМЛ Робочі програми
- Самостійна робота
- Моя ВСЕОСВІТА
- Публікації
- Самоосвіта
- Дистанційне навчання
- "Не бійтесь заглядати у словник..."
- Літературний портрет
- Тести online
- ЗНО (ву) ЗНО
- У світі синонімів
- У світі паронімів
- Наголошуймо правильно
- УЛ LearningApps
- УМ LearningApps
- Моволюбам
- Робота з обдарованою молоддю
- Дослідна робота
- Благодійність
- Педагогічний словник
- Тести story Instagram
- Притчі для душі
- Цікаві легенди
вівторок, 30 червня 2015 р.
Зміни до навчальних програм з української літератури 2015-2016
5 клас
Вилучено з програми народні перекази «Білгородський кисіль», «Ой Морозе-Морозенку»; поезію М. Рильського «Люби природу не як символ…»; поезії М. Вінграновського «Перша колискова», «Бабунин дощ», «Сама собою річка ця тече…».
6 клас
Вилучено з програми: пісню Д. Луценка «Як тебе не любити, Києве мій»; вступ до поеми Т. Шевченка «Іван Підкова»; поезію Лесі Українки «Співець»; поезію І. Калинця «Писанки», співомовки С. Руданського «Гуменний», «Свиня свинею».
вівторок, 23 червня 2015 р.
Моє портфоліо
Без роздумів відповідаю: любов до дітей.
В.Сухомлинський
“Любіть роботу, яку ви виконуєте,
і тоді жодного дня у вас не буде робочого”
Я, Білокура Наталія Ігорівна, викладаю українську мову та літературу в середній загальноосвітній школі № 99 м. Львова від 2002 року.
Працюю над проблемою «Використання ІКТ на уроках української мови та літератури». Постійно беру активну участь у шкільних та районних заходах, цікавлюся інноваціями у викладанні предмета.
Створила блоги «Мовний світ», «Українська мова », «Українська література» та сайт «Скарбничка юного мовознавця» для вчителів української мови і літератури; блог СЗШ № 99 м. Львова, кл@сний блог "Живчики" учнів 6-А класу. Детальніше про мене читайте тут.
неділя, 21 червня 2015 р.
Надсучасний кабінет
Думаю, кожен погодиться: сучасне навчання буде результативним за умови, якщо ми, педагоги, матимемо можливість використовувати ІКТ на уроках словесності.
Кабінет української мови та літератури, в якому я працюю, обладнано ноутбуком, принтером, мультимедійним проектором та екраном, без яких урок з використанням ІКТ неможливий. А нещодавно завдяки директорові школи Гриціву Богданові Федоровичу в кабінеті встановлено інтерактивну дошку Рanasonic ub-t580, яка оживляє атмосферу на уроці та робить навчальний процес наочним, пізнавальним та надсучасним. Детальніше про кабінет та орієнтовний план його роботи на 2015-2016 н.р.читайте тут!!!
четвер, 18 червня 2015 р.
Впровадження та використання ІКТ на уроках словесності
(Із матеріалів для конкурсу "Вчитель року 2015", в якому з цікавих причин не взяла участь!!!!!)
... Про використання інтерактивної дошки на уроках читайте уже незабаром...
... Про використання інтерактивної дошки на уроках читайте уже незабаром...
...« Найбільше значення має не те, що учень використовує новітні технології, а те, як це використання сприяє підвищенню рівня його освіченості»
С.Ерманн
...Використання ІКТ на уроках словесності:
- інтерактивні та мультимедійні навчальні блоки - віртуальна екскурсія
-он-лайн-тестування; тести програми «EasyQuizzy»
- ресурси PowerPoint
- ресурси Publisher
- медіадиктант
- блоги платформи Blogspot.com
- педагогічні програмні засоби (ППЗ)
- Інтернет-ресурси
-медіатека (аудіо та відеофрагменти, фільми за програмою української літератури )
- медіапроект
середа, 17 червня 2015 р.
Національно-патріотичне виховання здійснюватиметься за новою Концепцією
16 червня 2015 року Міністр освіти і науки України Сергій Квіт підписав Наказ Міністерства освіти і науки № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та Методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах».
З Інтернету
понеділок, 15 червня 2015 р.
Конкурс «Соняшник-учитель» – 2015
VІ Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник-учитель»–2015 відбудеться 6 жовтня 2015 року.
Комплект завдань конкурсу складається з двадцяти завдань у тестовій формі з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих.На їх виконання відводиться 30 хвилин.
Конкурс для вчителів-україністів «Соняшник-учитель»−2015 проходитиме анонімно, а переможців буде названо й нагороджено тільки за умови їх власного бажання. Участь - безкоштовна.
неділя, 14 червня 2015 р.
"Освітній Оскар - 2015"
Видавництво "Шкільний світ" оголошує огляд-конкурс "Освітній Оскар - 2015". Мета його - знайти і поширити найкращий педагогічний досвід лідерів освітньої галузі України; відзначити обдарованих дітей і дорослих на державному рівні; піднести імідж освітян.
Загальні положення
1. Огляд-конкурс "Освітній Оскар - 2015" проводиться з 1 квітня до 1 жовтня 2015 р.
2. Участь у конкурсі можуть брати лише передплатники видань "Шкільного світу" на 2015 р.
3. Результати конкурсу оцінюватиме компетентне журі.
4. Найкращі матеріали будуть опубліковані на шпальтах профільних видань, а їх автори - нагороджені призами, дипломами і подяками.
субота, 13 червня 2015 р.
пʼятниця, 12 червня 2015 р.
Конкурс «Діти України – єдині»
Український кризовий медіа-центр за підтримки Міністерства освіти і науки України проводить конкурс для старшокласників «Діти України – єдині».
До участі в конкурсі запрошуються молоді люди, що навчаються у старшій школі (10-11 класи).
Предметом конкурсу є твір, створений у жанрі есе, обсягом до 5 тис. знаків. У творі учасник конкурсу має викласти своє бачення щодо поширення в суспільстві ідей толерантності, взаємоповаги, людяності та примирення. Твір має бути надісланий в електронному вигляді (в форматі txt чи doc) на електронну адресу: unitedchildrenua@gmail.com до 30 червня включно. Також у листі конкурсант має вказати наступні данні: прізвище та ім’я; назву населеного пункту, де мешкає; номер школи та клас навчання; контактний телефон.
середа, 10 червня 2015 р.
неділя, 7 червня 2015 р.
Рекомендації МОН щодо національно-патріотичного виховання у школах
Міністерство освіти і науки України оприлюднило на офіційному веб-сайті методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах.
Автори методичних рекомендації зазначають, що, враховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції тощо.
середа, 3 червня 2015 р.
Музейна педагогіка: поради МОН
Міністерством освіти і науки розроблено методичні рекомендації щодо засад діяльності музеїв історичного профілю дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів. Рекомендації підготовлені з метою сприяння організації роботи з патріотичного виховання дітей та молоді у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах.
У МОН наголошують на особливо важливої ролі музеїв історичного профілю навчальних закладів у патріотичному вихованні дітей та учнів та формуванні їхньої громадянської позиції.
вівторок, 2 червня 2015 р.
понеділок, 1 червня 2015 р.
Літній календар знаменних дат 2015
1 Міжнародний день захисту дітей (Книжкові виставки: «Притисніть до грудей свою дитину…» (Надія Красоткіна), «Дорослі! Убережіть дітей від гіркоти розчарувань і зневіри», «Захист дитинства у цілому світі – це місія честі, любові, добра»).
5 Всесвітній день охорони навколишнього середовища (Книжкові виставки: «Художнє слово на захист довкілля», «Свій голос віддаю за матінку-природу», «Очистимо землю від бруду і скверни» (Надія Красоткіна), «Від середовища, в якому ми живемо // Залежить все: здоров’я, і життя, // І наш добробут. Та ми все псуємо, // Яке людей чекає майбуття?» (Надія Красоткіна).
Підписатися на:
Дописи (Atom)