Дистанційне навчання

Однією з освітніх технологій, що здатна забезпечити можливість «навчатися упродовж усього життя», є дистанційне навчання. «Курс дистанційного навчання з української мови та літератури», розроблений мною, відповідає чинним програмам з української мови та літератури. Зміст включає весь необхідний навчальний матеріал, практичні та тестові завдання.

- тести онлайн в сторіс соцмережі Instagram
- тести онлайн порталу «Всеосвіта»
- вправи сайту «LearningApps.org»

Наступним кроком моєї роботи щодо впровадження ІКТ у навчальний процес є організація дистанційного навчання – блоги платформи Blogspot.com для забезпечення діалогу між учителем та учнем при територіальній віддаленості. Так створено блог «Мовний світ» (http://nibokura.blogspot.com), мета якого - удосконалення роботи за напрямками: робота з обдарованими дітьми, робота зі студентами, що довго хворіють,або навчаються дистанційно (перебувають за кордоном), підготовка до ЗНО, модульних контрольних робіт тощо.
Медіатека (аудіо та відеофрагменти, фільми за програмою української літератури) – це відтворення тих епох, в яких жили та творили українські письменники. Не залишають байдужими учнів перегляди фільмів або їх фрагментів за прочи­таними програмними текстами, телепередач про письмен­ників, що вивчаються у шкільному курсі українсь­кої літератури, наприклад, про Івана Багряного, Олександра Довженка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Івана Нечуя-Левицького, Тараса Шевченка, Маркіяна Шашкевича, Емму Андієвську та багатьох інших.
Окрему статтю можна писати про фразеологізми української мови, без яких не обходиться щорічне ЗНО з української мови, мовні олімпіади, конкурси, Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» і яких так мало в підручниках!!! Саме з цією метою і створила сторінку «Скринька фразеологізмів» блогу «Мовний світ».
Відносно новим та найактуальнішим для студентів є соцмережа Instagram та тести в Instagram Stories. До речі, ті тести організувала з вересня 2019 року, а в умовах карантину запустила #іІнстаграм_мовний_марафон_24_7. Щодня в сторіс публікую тести з української мови чи літератури за розділами:
М О В А: орфографія, фразеологія, морфологія, синтаксис, культура мови, пунктуація, фонетика, будова слова. Л І Т Е Р А Т У Р А : цитати з творів, паспорт творів (тема/ідея/ключові слова, географія, жанр, історія написання), автори творів, літературні родини, вчинки героїв , присвяти та епіграфи до творів, теорія літератури, угрупування,
напрями.
Тести - це інтерактивні стікери, які містять від 2 до 4 пунктів. У них викладач вмонтовує правильну відповідь, тому коли студенти вибирають один із пунктів, вони відразу дізнаються, правильне їхнє припущення чи ні.
Чим зручні такі тести? Студенти в тій соцмережі є 24/7, повірте! Тому до ЗНО готуються теж 24/7. Як подивитися відповіді студентів? Дуже просто! Всі відповіді на тест - як правильні, так і неправильні - бачить тільки власник облікового запису тобто викладач, який їх завантажує; для сторонніх користувачів статистика недоступна.
Не менш сучасним та цікавим є сайт «Вcеосвіта - Спільнота активних освітян». Тут постійно беру участь у різноманітних вебінарах, курсах тощо, підвищуючи свій фаховий рівень. А розділ «Тести» дозволяє користувачам у будь-який зручний час створювати власні тести, які можна використовувати для закріплення, перевірки знань учнів, проведення самостійних і модульних контрольних робіт.
LearningApps.org є сервісом для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів. Ці модулі можуть використовуватись безпосередньо як навчальні ресурси або для самостійної роботи. Метою роботи є створити загальнодоступну бібліотеку незалежних блоків, придатних для повторного використання та змін. Блоки (вони називаються Вправами) не включені в жодні конкретні сценарії чи програми, тому вони не розглядаються як цілісні уроки чи завдання, натомість їх можна використати у будь-якому доречному методичному сценарії.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *