Блог Наталії Білокурої, викладача української мови та літератури Львівського фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну
Дистанційне навчання
- Головна сторінка
- Нормативна база
- Про мене
- Кабінет української мови та літератури
- Моя академічна група
- НМК дисципліни
- УМЛ Робочі програми
- Самостійна робота
- Моя ВСЕОСВІТА
- Публікації
- Самоосвіта
- Дистанційне навчання
- "Не бійтесь заглядати у словник..."
- Літературний портрет
- Тести online
- ЗНО (ву) ЗНО
- У світі синонімів
- У світі паронімів
- Наголошуймо правильно
- УЛ LearningApps
- УМ LearningApps
- Моволюбам
- Робота з обдарованою молоддю
- Дослідна робота
- Благодійність
- Педагогічний словник
- Тести story Instagram
- Притчі для душі
- Цікаві легенди
неділя, 22 жовтня 2017 р.
пʼятниця, 8 вересня 2017 р.
Конкурс «Соняшник-учитель» – 2017
До уваги вчителів - словесників!!!
Творче об’єднання «Соняшник» пропонує VIIІ конкурс «Соняшник–учитель»–2017 для вчителів і викладачів української мови та літератури, українознавства, початкових класів.
Конкурс відбудеться 25 жовтня 2017 року з 15.00 до 15.30.
Метою цього конкурсу є розширення обріїв фахової підготовки вчителів-україністів, можливість побачити себе в широкому професійному колі. Участь у цьому конкурсі та подальше його обговорення сприятимуть створенню неформального простору для фахового спілкування вчителів української мови, літератури, українознавства, початкових класів.
Участь у конкурсі безкоштовна.
Конкурс НЕ має на меті перевіряти професійну придатність, а пропонується лише для підвищення власної кваліфікації вчителів і надання додаткового інструмента для внутрішнього контролю.
Конкурс проводиться відповідно до:
- наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2012 року № 1101 «Про затвердження положень про Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник», Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник – учитель» та Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2012 року за № 1811/22123. З текстом наказу можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України у розділі «Законодавство», Міністерства освіти і науки України у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»;
- наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.11.2012 року № 1272 «Про проведення Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник–учитель» та Міжнародної природознавчої гри «Геліантус». З текстом наказу можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»;
- листа Міністерства освіти і науки України від 08.04.2013 року № 1/9-262 «Про перелік творчих конкурсів та інтелектуальних змагань». З текстом листа можна ознайомитися ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»;
- листа Міністерства освіти і науки України від 01.12.2016 р. №1/9-630 «Про підсумки проведення VIІ Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник–учитель»–2016 та про організацію VIІІ конкурсу «Соняшник–учитель»–2017». З текстом листа можна ознайомитися на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи» або ТУТ.
Конкурс «Соняшник–учитель»–2017 для вчителів і викладачів української мови та літератури, українознавства, початкових класів – анонімний. Переможців буде названо й нагороджено, якщо буде заповнена анкета на персональній сторінці.
Тест складатиметься із 20 завдань у тестовій формі з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих.
На виконання завдань відводиться 30 хвилин.
3. Реєстрація та проведення конкурсу
Конкурс відбудеться 25 жовтня 2017 року з 15.00 до 15.30.
Конкурс можна пройти ЛИШЕ у режимі оф-лайн у закодованому файлі із завданнями гри.
Алгоритм дій учасника конкурсу:
3.1. З 1 вересня до 24 жовтня 2017 року необхідно зареєструватися для участі в конкурсі. Реєстрація на конкурс відбувається на сайті гри «Соняшник» gra-sonyashnyk.com.ua у розділі «Соняшник-учитель». Звертаємо Вашу увагу, що реєстрація для участі в конкурсі відбувається щорічно, оскільки конкурс анонімний. Обов’язково запишіть придумані Вами нік та шифр. Надалі за допомогою ніку та шифру Ви зможете заходити на свою персональну сторінку (увести у відповідні віконця нік та шифр), переглядати розгорнуті відповіді, кількість набраних балів, особистий рейтинг, заповнювати анкетні дані для відзначення переможців конкурсу в листі МОН та завантажувати диплом переможця / сертифікат учасника. Інструкцію щодо реєстрації можна скачати ТУТ.
3.2. Завдання конкурсу у вигляді закодованого файлу з’являться на персональних сторінках зареєстрованих учасників 14 жовтня 2017 р. До 25 жовтня (включно) за допомогою ніку та шифру зайдіть на персональну сторінку та завантажте на свої комп’ютери закодований файл із завданнями конкурсу.
3.3. Код для відкриття файлу із завданнями буде оприлюднено близько 14.45 години 25 жовтня на сайті гри «Соняшник» та на сторінці «Соняшник–учитель» і продубльовано на електронну адресу учасника, зазначену під час реєстрації.
3.4. Конкурс почнеться о 15.00 годині 25 жовтня. Учасники та учасниці працюють над завданнями конкурсу 30 хвилин. Відповіді потрібно відправити до 15.40 25 жовтня 2017 року до оргкомітету за адресою: konkurs.uchitel@gmail.com . Завдання, відправлені до оргкомітету пізніше, ніж о 15.40, розглядатися не будуть. Інструкцію щодо роботи з файлом (позначення обраних відповідей) можна скачати ТУТ.
4. Розгорнуті відповіді до завдань буде оприлюднено на персональних сторінках учасників о 16.00 годині 25 жовтня 2017 року.
5. Кількість набраних балів та особистий рейтинг буде оприлюднено на персональних сторінках учасників до 10 листопада 2017 року. Стежте, будь ласка, за повідомленнями на сайті гри «Соняшник» та на сторінці «Соняшник–учитель».
6. Усі переможці та учасники конкурсу зможуть завантажити електронну версію диплома або сертифіката після заповнення анкети на персональній сторінці. Для цього на персональній сторінці учасника потрібно заповнити анкетні дані до 20 листопада (включно). Для формування галереї переможців завантажте Ваше фото. Увага, після заповнення анкетних даних та натискання на кнопку «Зберегти» змінити їх неможливо! Після збереження анкетних даних на персональній сторінці учасника завантажте електронний варіант диплома або сертифіката (кнопка «Завантажити диплом/сертифікат»).
неділя, 20 серпня 2017 р.
Прийшов Спас – пішло літо від нас…
Свято Спаса (Преображення Господнього) - одне з дванадцяти найбільших християнських свят. Воно установлене на згадку про ті часи, коли Спаситель завів трьох апостолів - Петра, Якова та Івана на гору Фавор і перевтілився перед ними. Тоді Його обличчя засяяло, як сонце, одяг зробився білим, як сніг. На небі з’явилися старозавітні пророки Мойсей та Ілля, які говорили з Ісусом про Його близький відхід. Усіх їх осінила світла хмарина, і з неї почувся голос: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав. Його слухайтеся!»
Свято Преображення Господнього існувало вже в IV ст., про що свідчать повчання і слова Єфрема Сіріна й Іоанна Золотоустого. Мати Костянтина Великого, свята рівноапостольна Єлена, побудувала на горі Фавор храм на честь Преображення, зруйнований у XII ст. Салах-ад-діном. Піснеспіви на честь свята були написані Іоанном Дамаскином і Космою Маюмським (VIII ст.). Від VI ст. це свято урочисто святкується у Східній Церкві під назвою «Господнього Преображення».
неділя, 13 серпня 2017 р.
четвер, 10 серпня 2017 р.
неділя, 18 червня 2017 р.
середа, 14 червня 2017 р.
неділя, 11 червня 2017 р.
пʼятниця, 9 червня 2017 р.
Зі святом, друзі!!!
Дружба може з'єднувати лише гідних людей. (Цицерон)
Хороший друг зберігає секрети. Кращий друг допомагає зберігати секрети. (Лорен Олівер «Перш, ніж я упаду»)
Дружба — як дзеркало: розіб'єш, не складеш.
Найти друга, за якого можна померти, — легко, а такого, щоб за тебе помер, — важко.
неділя, 4 червня 2017 р.
Література для читання влітку (10 клас)
Програмові твори для 10 класу
Іван Нечуй-Левицький. «Кайдашева сім’я»
Панас Мирний. «Хіба ревуть воли, як ясла повні»
Іван Карпенко-Карий. «Мартин Боруля»
Михайло Старицький. «Оборона Буші»
Іван Франко. «Мойсей», «Сойчине крило»
Борис Грінченко. «Каторжна»
Михайло Коцюбинський. «Інтермецо», «Тіні забутих предків»
Ольга Кобилянська. «Земля»
Василь Стефаник. «Камінний хрест»
Леся Українка. «Лісова пісня»
Володимир Винниченко. «Момент»
Література для читання влітку (9 клас, нова програма)
Програмові твори для 9 класу
УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ
Родинно-побутові пісні. “Місяць на небі, зiроньки сяють”, “Цвіте терен, цвіте терен”, “Сонце низенько, вечір близенько”, “В кінці греблі шумлять верби”, “За городом качки пливуть”, “Світи, світи, місяченьку”, “Лугом іду, коня веду” (на вибір)
Українські народні балади “Ой летіла стріла”, “Ой на горі вогонь горить”
ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА
Українська середньовічна література ХІ—ХV ст.
Біблія (фрагменти)
Легенди: про Вавилонську вежу, про Мойсея. Притча про блудного сина.
Оригінальна література княжої Руси-України.
"Слово о полку Ігоревім"
Українська література ренесансу і бароко
Григорій Сковорода. “Бджола та Шершень”,“Всякому місту — звичай і права”, “De libertate”, афоризми (наявні у всій творчості)
НОВА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА
Іван Котляревський. “Енеїда” (скорочено), “Наталка Полтавка”
Григорій Квітка-Основ’яненко. “Маруся”
Література українського романтизму
Поети-романтики
П. Гулак-Артемовський "Пан та собака", “Рибалка”, Є. Гребінка “Ведмежий суд”, "Човен"
Микола Гоголь. “Тарас Бульба”
Тарас Шевченко “До Основ’яненка”, “Кавказ”, “Сон” (“У всякого своя доля...”), “І мертвим, і живим, і ненарожденним...”
Тема жіночої долі у творчості Т. Шевченка “Наймичка”, “На панщині пшеницю жала...”, “Доля”, “Росли укупочці, зросли...”
Тарас Шевченко і Біблія. “Ісаія. Глава 35”
Пантелеймон Куліш. “Чорна рада”
Марко Вовчок. «Інститутка»
Українська поезія другої половини ХІХ ст.
Павло Грабовський «Справжні герої», «До Н. К. С.».
Михайло Старицький «Не зaхвати солодкого зомління…»
Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я»
Українська поезія другої половини ХІХ ст.
Павло Грабовський «Справжні герої», «До Н. К. С.».
Михайло Старицький «Не зaхвати солодкого зомління…»
Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я»
ДОДАТКОВА ЛІТЕРАТУРА ДЛЯ ЧИТАННЯ
9 клас
9 клас
1. Г. Сковорода. Поезії, байки, філософські
трактати
2. М. Старицький. “Остання ніч”
3. М. Слабошпицький. “З голосу нашої Кліо”, “Марія Башкирцева”
4. Н. Королюк. “Маленькі історії про українських композиторів ХVІІІ—ХХ ст.”
5. Г. Квітка-Основ’яненко. “Пархімове снідання”, “Маруся”, “Сватання на Гончарівці”, “Салдацький патрет”
6. М. Костомаров. “Сава Чалий”, “Чернігівка”
7. Марко Вовчок. “Невільничка”, “Три долі”, “Маша”, “Отець Андрій”, “Інститутка”, “Чортова пригода”
8. О. Іваненко. “Марія”
9. П. Куліш. Оповідання, поеми, “Автобіографія”
10. Т. Шевченко. “Автобіографічний нарис”, “Назар Стодоля”, “Єретик”, “Щоденник”, “Художник”
11. О. Кониський. “Тарас Шевченко-Грушівський. Хроніка його життя”
12. С. Воробкевич. “Турецькі бранці”, “Вісім чи дев’ять? Смiховинки про Безглуздів”
13. М. Грушевський. “Предок”
14. Ю. Щербак. “Хроніка міста Ярополя”
15. С. Скляренко. “Святослав”, “Володимир”
16. Ю. Косач. “Володарка Понтиди”
17. І. Сенченко. “Діоген”
18. Р. Іванченко. “Гнів Перуна”
19. Р. Іваничук. “Манускрипт з вулиці Руської”, “Вода з каменю”, “Четвертий вимір”
20. І. Липа. “Світильник неугасимий. Тринадцять притч”
21. Ю. Мушкетик. “Смерть Сократа”, “Жовтий цвіт кульбаби”, “Суд над Сенекою”
22. В. Малик. “Чорний вершник”, “Горить свіча”
23. Огненний змій. Антологія української фантастики ХІХ ст.
24. Дерево пам’яті. Книга українського історичного оповідання
25. В. Герасим’юк. Поезії
26. Молоде вино. Антологія поезії
Література для читання влітку (8 клас)
Програмові твори для 8 класу (нова програма)
УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ
Українські історичні пісні: «Зажурилась Україна», «Та, ой, як крикнув же козак Сірко», «Ой Морозе, Морозенку», «Максим козак Залізняк», «Чи не той то Хміль», «За Сибіром сонце сходить».
Пісні Марусі ЧУРАЙ. «Засвіт встали козаченьки», «Віють вітри, віють буйні», «Ой не ходи, Грицю»
Українські народні думи. «Маруся Богуславка»
СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ
Тарас ШЕВЧЕНКО. «Думи мої, думи мої…» (1847), «Ой три шляхи широкії…», «Мені однаково, чи буду…»
Леся УКРАЇНКА. «Давня весна», «Хотіла б я піснею стати…», «Давня казка»
Володимир СОСЮРА. «Любіть Україну!», «Васильки», «Осінь»
Василь ГОЛОБОРОДЬКО «З дитинства: дощ» («Я уплетений…»), «Наша мова», «Теплі слова»
Володимир ПІДПАЛИЙ. «…Бачиш: між трав зелених…», «Зимовий етюд»
Із сучасної української поезії (кінця ХХ — початку ХХІ ст.) (на вибір)
В.Герасим’юк («Чоловічий танець»), І.Малкович («З янголом на плечі», «З нічних молитов»), А.Мойсієнко («Жовтень жовті жолуді»), І.Павлюк («Дівчинка»), Г.Кирпа («Мій ангел такий маленький…», «Коли до вас темної ночі…»)
НАЦІОНАЛЬНА ДРАМА
Іван КАРПЕНКО-КАРИЙ. «Сто тисяч»
З УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ
Михайло КОЦЮБИНСЬКИЙ. «Дорогою ціною»
Олександр ДОВЖЕНКО. «Ніч перед боєм»
Ніна БІЧУЯ. «Шпага Славка Беркути»
Володимир Дрозд. «Білий кінь Шептало»
Юрій Винничук. «Місце для дракона»
УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР
Валентин ЧЕМЕРИС. «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання»
ДОДАТКОВА ЛІТЕРАТУРА ДЛЯ ЧИТАННЯ
8 клас
1. Народні думи: «Дума про козака Голоту», «Самарські брати», «Хмельницький та Барабаш», «Втеча трьох братів з города Азова», «Самійло Кішка».
2. Т. Шевченко. «Кобзар».
3. Наталена Королева «Легенди старокиївські».
4. Ірина Вільде «Повнолітні діти».
5. Л. Старицька-Черняхівська «Діамантовий перстень».
6. І. Сенченко «Діамантовий берег», «Руді вовки», «Чорна брама».
7. Остап Вишня «Мисливські усмішки».
8. А. Дімаров «На коні й під конем».
9. О. Гончар «Берег любові», «Бригантина».
10. І. Чендей «Сестри».
11. В. Дрозд «Кінь Шептало на молочарні».
12. П. Загребельний «Роксолана».
13. М. Руденко «Ковчег всесвіту».
14. О. Бердник «Лабіринти мінотавра».
15. В. Малик «Черлені щити»
16. В. Чемерис «Ольвія».
17. Ю. Мушкетик «Селена», «Літній птах на зимовому березі», «Динозавр».
2. Т. Шевченко. «Кобзар».
3. Наталена Королева «Легенди старокиївські».
4. Ірина Вільде «Повнолітні діти».
5. Л. Старицька-Черняхівська «Діамантовий перстень».
6. І. Сенченко «Діамантовий берег», «Руді вовки», «Чорна брама».
7. Остап Вишня «Мисливські усмішки».
8. А. Дімаров «На коні й під конем».
9. О. Гончар «Берег любові», «Бригантина».
10. І. Чендей «Сестри».
11. В. Дрозд «Кінь Шептало на молочарні».
12. П. Загребельний «Роксолана».
13. М. Руденко «Ковчег всесвіту».
14. О. Бердник «Лабіринти мінотавра».
15. В. Малик «Черлені щити»
16. В. Чемерис «Ольвія».
17. Ю. Мушкетик «Селена», «Літній птах на зимовому березі», «Динозавр».
Література для читання влітку (7 клас)
ІЗ ПІСЕННИХ СКАРБІВ
●Суспільно-побутові пісні
●Коломийки
ПРО ДАЛЕКІ МИНУЛІ ЧАСИ
●Іван Франко. "Захар Беркут"
●Тарас Шевченко. "Мені тринадцятий минало", "Тополя", "Заповіт"
●Андрій Чайковський. "За сестрою"
●Михайло Стельмах. "Гуси-лебеді летять"
●Григір Тютюнник. "Климко"
Література для читання влітку (6 клас)
Не за горами довгоочікувані канікули! Для когось - це три місяці подорожей, а хтось, трошки відпочивши, таки старанно буде готуватися до нового навчального року (як кажуть, поєднувати приємне з корисним).Отож...
Програмові твори для 6 класу
ЗАГАДКОВО ПРЕКРАСНА І СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ
Література для читання влітку (5 клас)
Програмові твори для 5 класу
СВІТ ФАНТАЗІЇ, МУДРОСТІ
●Міфи і легенди українців: «Про зоряний Віз», «Чому пес живе коло людини?», «Берегиня», «Дажбог», «Неопалима купина», «Як виникли Карпати», «Чому в морі є перли і мушлі»
●Народні перекази: «Прийом у запорожців»
●Народні казки «Про правду і кривду», «Мудра дівчина», «Ох», «Летючий корабель»
Диктант про Зелені свята
У селі прибрана кожна хата : гілки над дверима й вікнами, на воротах берізками осичина вкопана, а зайди до хати — пахне лісом і травами, бо на долівці зілля, букети на вікнах, клечання на покуті й стінах. Люди святкують Зелену неділю — давнє язичницьке свято на честь розквітлої зелені, що відзначається тепер на Трійцю. Упродовж тижня та зелень буде прихистком для душ померлих, які тепер провідують живих родичів. Кленові гілки на полях передадуть житу, пшениці частину своєї могутньої сили — щоб не вилягав колос.
Марія Чумарна. Зелені свята.
Листочками липи й клена,
Звиваються у віночки
Дванадцяти трав голосочки:
Що рутоньки та барвіночку,
Що м’ятоньки та василечку,
Рум’яноньку і любисточку,
Деревію-столисточку.
Береза із вітром грається,
У кола гіллям сплітається:
А дівонькам – розплітати,
В берези долі питати.
Клечається світ в зелене –
Зелене свято у мене!
І ще у моєї черешні,
Що ягідки родить вперше…
субота, 6 травня 2017 р.
субота, 15 квітня 2017 р.
Великдень (текст диктанту)
Яка це добра й світла година, коли село йде на Великдень до церкви! Вийнято зі скринь і шаф найкращий одяг, а для нас він таки найкращий у світі. Вишивані сорочки та блузи, на яких барвляться квіти й чарують око предивні візерунки,вишивані кептарики, брилики на хлопчиках, віночки й стрічки на дівчатках. І все це нове, одягнуте сьогодні вперше, бо цілий рік готувалося до Великодня. Сплетені з лози й розмальовані майстровими руками кошики, прикрашені вишиваними рушниками. Усе чисте й біле, як цей світ, чекає на себе краплі свяченої води.
неділя, 2 квітня 2017 р.
середа, 29 березня 2017 р.
Хай небо буде мирним, а Україна чистою!
у спільну справу, щоб із чистою душею та чистим довкіллям
зустріти велике свято – Воскресіння Господнє!
На виконання наказу № 82 від 03.03.2017 р. відділу освіти Шевченківського району "Про впорядкування територій, дитячих та спортивних майданчиків навчальних закладів " та з метою забезпечення утримання території СЗШ №99 м. Львова у належному стані, поліпшення естетичного та санітарного стану довкілля, підготовки до Великодніх свят сьогодні, 29 березня 2017 року, учні 8-А класу долучилися до загальношкільного заходу "Великодня толока". Живчики згуртовано та із завзяттям взялися до роботи: з граблями у руках згрібали суху траву, замітали доріжки, виносили сміття. Попрацювали на славу!!! Мо-лод-ці!!!
P.S. Особлива подяка за допомогу в організації роботи (рукавиці, березові віники) татові нашого учня Віталіка Яринича, директорові ЛКП "Збоіща - 408" Віталієві Богдановичу Яриничу!
неділя, 5 березня 2017 р.
Легенда про підсніжник
Колись дуже давно в одній багатій родині народилася дівчина. Вона була така гарна і ніжна, що не можна було не милуватися нею. Коли ж вона підросла, до неї почали свататися гарні хлопці. Але дівчина всім відмовляла. Батькові набридло вибачатися перед багатими і шляхетними женихами. Він вирішив сам вибрати для неї чоловіка. Вибрав і примусив її вийти за нього заміж.
середа, 1 лютого 2017 р.
Проведення І міської учнівської інтернет-олімпіади з української мови
Відповідно до плану роботи управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на 2017 рік, з метою виявлення обдарованих дітей та розвитку їх творчих здібностей, підвищення інтересу до поглибленого вивчення української мови, стимулювання творчого потенціалу учнів, у 2016-2017 навчальному році відбудеться І міська учнівська інтернет-олімпіада з української мови, відповідно до Положення:
I етап (заочний) – 19 лютого 2017 року;
II етап (очний) – 18 березня 2017 року.
неділя, 29 січня 2017 р.
День пам'яті героїв Крут
І згадую чомусь я мимоволі
Великих лицарів своїх;
Лежать вони покинутими в полі
І без хрестів могили їх.
О.Олесь
Великих лицарів своїх;
Лежать вони покинутими в полі
І без хрестів могили їх.
О.Олесь
29 січня вшановуємо пам'ять героїв Крут. 99 років тому молоді захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.
четвер, 19 січня 2017 р.
19 січня — Водохрестя або Йордан, Богоявлення
Хрещення – одне з головних і найулюбленіших свят у нашій країні. Напередодні віруючі відзначають водохресний Святвечір (другий святий вечір).
Здавна відомо, що Іван Хреститель охрестив народ у Йордані, чим закликав усіх до покаяння й очищення душі від гріхів. Ісус у віці 30 років, будучи безгрішним, перший прийняв хрещення, освятивши при цьому собою річку Йордан. На честь цієї події свято і було названо Хрещенням, а в народі його називають Йорданом (Ордань). Цього ж дня відзначають і свято Богоявлення.
середа, 18 січня 2017 р.
субота, 14 січня 2017 р.
Нова програма!!! Календарно-тематичне планування з української мови та літератури для 8 класу на ІІ семестр 2016/2017 н.р.
Календарно-тематичне планування вчитель розробляє на кожен клас відповідно до навчальної програми й вимог Державного освітнього стандарту. Відмінність від змісту програми допускається не більше ніж на 10 %. Календарно-тематичне планування оформляють у друкованій формі, обов’язково зазначають номер і дату проведення уроку, зміст (тему) уроку. Завданням календарно-тематичного планування є:
- визначення місця кожної теми в річному курсі й місце кожного уроку в темі;
- визначення взаємозв’язку між окремими уроками, темами річного курсу;
- організація раціональної роботи й озброєння учнів системою знань, умінь, навичок із предмета.
Подаю календарно-тематичне планування з української мови та літератури для 8 класу на ІІ с. 2016-2017н.р. (є деякі коригування у зв'язку з карантином). Перегляньте та завантажуйте, якщо, звісно, підходить).
"А той другий празник - святого Василя..."
14 січня вшановуємо Св. Василя Великого, якого вважали покровителем землеробства. Тому основним обрядом цього дня було засівання осель українців збіжжям із відповідними віншуваннями.
Із самого ранку хлопці (дівчата засівати не ходили!!!) набирали в рукавички й кишені зерна (жито, пшеницю, овес) й, дочекавшись закінчення ранкової церковної відправи, починали засівати. Спочатку власну домівку, потім у хрещених батьків, родичів, знайомих і сусідів зі словами: "Ой роди, Боже, жито - пшеницю, всяку пашницю! Добридень! Будьте здорові. З Новим роком та Василем!... На щастя, на здоров'я, на Новий рік!". Господар щедро винагороджував (особливо перших) засівальників гостинцями й грішми.
пʼятниця, 13 січня 2017 р.
Старий Новий рік
Сьогодні ввечері, 13 січня, напередодні Старого Нового року, згідно з українськими традиціями, "водять Меланку" і щедрують. Завтра вранці, 14 січня, шанують Святого Василя та посівають.
За традицією, щедрувати починають ввечері 13 січня - і до півночі. Посівають вранці 14 січня, до обіду. Щедрують дівчатка, посівають хлопчики, але не навпаки.
неділя, 8 січня 2017 р.
Лицар нескореного покоління. Василь Симоненко
Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину...
Сьогодні, 8 січня, виповнюється 82 роки із дня народження видатного українського поета і журналіста, одного з найяскравіших представників покоління "шістдесятників" Василя Симоненка (1935 – 1963).
Собор Пресвятої Богородиці
"Прийдіть, і звеличаймо Матір Спасителя, яка і по Різдві залишилася Дівою. Радуйся, живий городе Царя й Бога, в якім Христос бувши, доконав спасення. З Гавриїлом вихваляймо і з пастухами прославляймо, кажучи: Богородице, моли з тебе воплоченого за наше спасення"
Другого дня після Різдва Христового, 8 січня, ми відзначаємо свято-Собор Пресвятої Богородиці. Із цього дня і аж до свята Хрещення Господнього (19 січня) триватимуть святки - святі й радісні дні, коли ми відзначаємо народження Христа.
субота, 7 січня 2017 р.
Христос ся Рождає!!!
Віншую Вас, добрі люди, що Христос родився,
Що народ наш український від ярма звільнився!
Не всі Христа бачили, не всі Христа знали,
Не всі наші українці Рождества діждались.
Ті, що в полі, на війні, ті що на Сибіру,
Що понесли Хрест і муку за Христову віру.
І ми нині рожденного всі Ісуса просим,
Нехай наша Україна своє ім'я носить.
Нехай носить, ще й голосить, нехай прославляє,
Нехай в нашій кожній хаті Христос ся Рождає!
Веселих свят!
Народні прикмети на Різдво
Якщо Різдво випадає на:
Понеділок - зима буде гарною, весна й літо - вологим, осінь сухою;
Вівторок - зима буде сніжною, весна вологою, літо погожим, але сухим, осінь сухою;
Середу - буде довга й красива зима, суха весна, гарне літо, суха осінь;
Четвер - зима буде мінливою, весна й літо вітряними;
Різдво в Україні та в інших державах
Різдвяна ніч, зоря і тиха свічка!
Святковий стіл, колядка і дідух!
Нехай любов Вас зігріває вічно,
добро і мир до хати увійдуть!
Христос рождається!
Як святкують Різдво українці в Україні і по всьому світу, ми загалом знаємо. А як відзначають Різдво в інших країнах?
Мешканці Риму в центрі міста ставлять високу ялинку, а перед палатою Папи будують великий вертеп заввишки як житловий будинок, а постаті в ньому сягають 2-х метрів. Уявіть собі, що італійці не їдять святкової вечері!!!
Підписатися на:
Дописи (Atom)