вівторок, 29 липня 2014 р.

Ноу-хау: сайт з інтерактивною біографією Шевченка

Бібліотека української літератури «УкрЛіб» запустила сайт з інтерактивною біографією Тараса Шевченка.
В онлайн-біографії, створеної за допомогою сучасних технологій, міститься опис життя Кобзаря, картини та ескізи Шевченка й інших художників, а також його цитати, публікації і поезія.
Зараз на сайті представлено 26 сторінок, на кожній з яких описаний певний період життя Шевченка.
Творці проекту вважають, що інтерактивна біографія спростить вивчення життя і творчості поета в першу чергу школярам, тому що сучасній освіті необхідні новітні технології візуалізації інформації.
В майбутньому команда «УкрЛіба» планує продовжувати розвиток проекту, наповнюючи його музичним супроводом та відеоматеріалами. Також планується перекласти сайт на інші мови.

З Інтернету

понеділок, 28 липня 2014 р.

Великий князь Володимир рівноапостольний. Хрещення Русі-України

Князь Володимир – визначний український державний діяч. За своїм походженням був молодшим (позашлюбним) сином київського князя Святослава Ігоревича та Малуші, доньки древлянського князя Мала, а також онуком київської княгині Ольги.

Ставши близько 980 р. єдиновладним правителем величезної Давньоруської держави, Володимир розпочав реформи, метою яких було об’єднання всіх земель, укріплення центральної влади та зростання могутності країни.
Він своїми військовими походами 981-993 рр. завершив тривалий процес формування території Давньої Русі. 

четвер, 24 липня 2014 р.

Свята рівноапостольна велика княгиня Ольга


"Радісно празнуємо у світлому дні твоєї святої смерти,
Ольго богомудра, засилаючи молебну
пісню до Христа, що вінчав тебе вінцем нетлінним"
(Канон святої Ольги)


24 липня Православна Церква відзначає пам'ять святої рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської, у святому хрещенні Єлени (969).

Свята Ольга – це перша християнка на великокняжому престолі Києва, її охрещення створило якоюсь мірою передумови християнізації нашої держави. Прийнявши християнську віру, вона піднесла авторитет і своєї особи, і своєї країни в очах Візантії та християнських володарів Західної Європи.

неділя, 20 липня 2014 р.

Зміни у програмі української літератури (6 клас)

Твір В.Рутківського  «Джури козака Швайки» замість твору О.Іваненко «Друкар книжок небачених» 
(відповідно до методичних рекомендацій з української літератури  у 2014-2015 н.р.)

пʼятниця, 18 липня 2014 р.

Біблію переклали ще сімома мовами

Повний текст Біблії переклали ще сімома мовами. Трьома з них користуються жителі Африки, двома — Азії, однієї — Латинської Америки і однієї — Європи. Про це повідомило німецьке Біблійне Товариство 15 липня 2014 в Штутгарті, посилаючись на Всесвітню асоціацію.
Біблію тепер можна прочитати на мовах: мандінка, якою користуються в Гамбії; молі — в Гвінеї-Бісау і Сенегалі; криа — у Сьєрра-Леоне; шіллук — у Південному Судані. Двома новими перекладами Біблії зможуть користуватися народи в Індії та Малайзії, які розмовляють мовою какбарок — у штаті Трипура, і Мурут — в Борнео.
Також повний текст Святого Письма доступний на мові народу тоба, що живе на півдні Болівії і півночі Аргентини. Біблію переклали також на удмуртську, яка належить до угро-фінської групи мов.
Святе Письмо тепер повністю перекладено на 511 мов, повідомило Біблійне Товариство. Новий Завіт доступний на 1295 мовах. Окремі частини Біблії можна прочитати на ще 844 мовах.

За оцінками дослідників, існує близько 6900 живих мов по всьому світу. 

З Інтернету

субота, 12 липня 2014 р.

Вічна книга або шедевр слов’янського книгодрукування


      Чи знаєте Ви, що 12 липня 1581 р. побачила світ «Острозька Біблія» Івана Федорова?
Історія створення книги

Острозька Біблія - один з перших слов`янських перекладів Біблії і перше завершене видання Біблії на церковнослов'янській мові, опубліковане в Острозі московським першодрукарем Іваном Федоровим в 1581 році. Книга була випущена друкарнею православного князя Костянтина Острозького.

Первоверховні апостоли Петро і Павло


12 ЛИПНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ СВЯТИХ ПЕТРА І ПАВЛА

За народними віруваннями, до обов'язків цих святих входить слідкувати за своєчасним збором урожаю, можливо, тому, що день цих святих апостолів збігається з початком жнив у більшості регіонів України:

Святий Петро за плугом ходить,
Святий Павло воли водить...

Заздалегідь перед днем святих Петра і Павла люди за старих часів дуже ретельно готувалися, зокрема білили хати, прибирали і на подвір'ях, і всередині осель. Зранку побожні люди святково вдягалися й обов'язково йшли до церкви. 

понеділок, 7 липня 2014 р.

Свято Івана Купала



У народному календарі 7 липня - день Іван Купала або ж, як ще називають, Іванів день. За народними віруваннями, він злився з язичницьким святом води і водяних божеств - купав, від чого і отримав назву "Купала".

Відзначався слов'янами-язичниками 24 червня, але офіційна православна релігія визначила йому день 7 липня і поєднала з Різдвом Івана Хрестителя.
У ніч на Івана Купала треба було відшукати квітучу папороть, що б отримати в дарунок щастя, багатство і дивовижні здібності. Але це всього лише легенда, оскільки вчені довели, що папороть не цвіте, а розмножується спорами або розподілом пагонів; це залежить від виду рослини.
За старих часів говорили, що вода на Іванів день очисна, а роса цілюща, адже це Іоанн Хреститель освячував воду для купання, проганяв з неї злих духів.

Легенда про квітку щастя


За високими скелями, густими лісами видно маленьке село. На березі річки — невеличкий дерев’яний будиночок. Якщо підійти ближче і заглянути у віконечко, відразу можна зрозуміти, що тут живе лісник. У хаті порається неперевершеної краси дівчина, яку звати Папороть. Батько Іван-Купайло кликав доньку “Квіткою”. Щасливо жила донька з батьком. Та щастя тривало недовго. Привів Іван-Купайло матір для своєї донечки, а для себе дружину. Здавалося, життя буде ще кращим. Та ні!

Одного разу в ясну ніч, коли лісник пішов на полювання, Папороть-квітка побачила, як приведена батьком жінка опівночі варить зілля та промовляє дивні слова. А коли місяць став уповні, то мачуха перетворилася на чаклунку. 

неділя, 6 липня 2014 р.

Легенда про свячену криницю



В одному селі жили люди. Було це ще за тих часів, як на Україну нападали татари. Як-не-як, а виживали від набігів. Але, як кажуть люди: «Біда сама не ходить, а діточок із собою водить». Несподівано прийшло лихо. Вимерло село від чуми. На місці поселення, в якому вимерли усі люди, залишилася у долині криничка. Дбайливо доглядали її як пам’ять про своїх предків. 

пʼятниця, 4 липня 2014 р.

Літній календар знаменних дат 2014

Червень 

1 - Міжнародний день захисту дітей. 

8 - Трійця. Зелені свята. 
13 - 140 років від дня народження Марка Черемшини (1874-1927), українського письменника і культурно-громадського діяча 
28 - День Конституції України 
29 - День молоді 

Липень 
7 - Свято Івана Купала. 
8 - Український День родини 
9 - 75 років виповнюється Ігореві Калинцю (1939), українському поету шістдесятнику 
13 - 75 років від дня народження Павла Михайловича Мовчана (1939),українського поета, кінодраматурга, перекладача («Мораль ніколи не старіє»; «У слові розкривається душа»)

вівторок, 1 липня 2014 р.

Перший урок у 2014-2015 навчальному році

Міністерство освіти і науки України  визначило тему першого уроку, який будуть проводити класні керівники загальноосвітніх навчальних закладів у понеділок 1 вересня 2014 року.
Тема загальноприйнятна в цьому році "УКРАЇНА - ЄДИНА КРАЇНА".
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку будуть надіслані додатково.



Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *