неділя, 30 листопада 2014 р.

Оголошено набір на авторський курс Маріанни Кіяновської та Мар´яни Савки

13-14 грудня у Львові письменниці Маріанна Кіяновська і Мар’яна Савка проведуть авторський курс «Творення поезії: теорія і практика». Авторки курсу поділяться зі слухачами теорією поетичної майстерності та практичними порадами з написання і перекладу віршів, риторики і сценічного мистецтва.
«Центр літературної освіти» приймає заявки на участь до 11 грудня включно.
Програма курсу:
- Поезія і ритм. Танець у віршах
- Звукопис у поезії. Музика віршів
- Мови самоопису в художній літературі: красиве і корисне, зрозуміле і незрозуміле
- Мнемонічні зсуви і формати публічного сприйняття минулого: специфіка персональної та імперсональної «пам’яті» в літературі
- Поетичний переклад: «переступ і поступ» vs «злочин і прогрес».

субота, 29 листопада 2014 р.

Невідоме з історії (Г. Квітка-Основ’яненко)

"Квітка - друга велика, поряд з Котляревським, постать в українській літературі 20-40рр. XIX віку, творець Української повісті- психологічної,витриманої в сентиментальних тонах, і жанрово-анекдотичної, де він талановито дотримується лінії народного гумору"
М.Зеров


Григорій Квітка-Основ’яненко - основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Твори письменника утверджували високі морально-етичні якості людини з народу, відіграли помітну роль у розвитку української мови. Як письменник, видавець, літературний критик і публіцист виступав в оборону художніх можливостей української літературної мови.

субота, 22 листопада 2014 р.

Музейний урок-проект з української літератури "Весь світ читає Шевченка"

18 листопада 2014 року я разом зі своїми вихованцями провела урок-проект з української літератури "Весь світ читає Шевченка" у Національному музеї ім. А.Шептицького. Урок проведено в рамках проекту "Освітньо-культурний простір" та присвячено 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. 

Мета уроку – дати можливість учням оцінити велич постаті славетного сина українського народу; презентувати проект «Весь світ читає Шевченка» та блог, присвячений вшануванню пам'яті Пророка; ознайомити учнів з мистецькою спадщиною Львівського національного музею імені Андрея Шептицького, яка висвітлює погляд сучасників на епоху, в яку жив і творив геніальний письменник; викликати в них бажання якомога більше дізнатися про Кобзаря крізь призму робіт, експонованих у Національному музеї у Львові. Детальніше тут.


У Львові презентували книжку спогадів про Голодомор

22 листопада у День вшанування пам’яті жертв геноциду – Голодомору 1932-33 років в Україні у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» презентували повість емігранта українського походження Кузьми Каздоби «Заметений шлях», що повертає читачів в далекі 30-ті роки XX століття.
Хто розповів світові про українських хліборобів, винищених геноцидом та запроторених в час колективізації за межі України? Відповідь на це та інші питання можна було довідатися на зустрічі із упорядниками першого факсимільного видання в Україні книжки «спогадів про хресну дорогу розкуркулених» - заступником голови Товариства наукових викладів ім. Петра Могили Богданом Горбовим та директором Музею історії НУ «Львівська Політехніка» Анною Кос.

четвер, 20 листопада 2014 р.

Панорама творчих уроків — 2015 «Я — віртуоз у викладанні предмета»


Видавництво «Шкільний світ» оголошує   огляд-конкурс  ПАНОРАМА ТВОРЧИХ УРОКІВ — 2015 «Я — віртуоз у викладанні предмета»
Мета: популяризувати найкращий педагогічний досвід серед освітян України.
Загальні положення
1. Огляд-конкурс проводиться з 15 грудня 2014 до 1 березня 2015 року.
2. Участь у конкурсі можуть брати лише передплатники видань «Шкільного світу» на 2015 рік.

ЗНО онлайн з української мови та літератури

 http://zno.osvita.ua/ukrainian/

Демонстраційні тести ЗНО з української мови та літератури поглибленого рівня

До сертифікаційної роботи поглибленого рівня з української мови і літератури буде включено 74 завдання, 58 з яких матимуть базовий рівень складності, 16 – поглиблений. На виконання тесту поглибленого рівня учасникам ЗНО буде відведено 210 хвилин.


Першій річниці початку Євромайдану присвячується...


середа, 19 листопада 2014 р.

Похід до Архікатедрального Собору Св. Юри


"Мир Вам і благодать"
(з послання А.Шептицького до віруючих)


19 листопада 2014р. я зі своїми вихованцями та учні 5-В класу з класним керівником Гупало І.О. відвідали Архікатедральний Собор Св. Юри. Допомогла нам у цьому соціальний педагог школи Король с. Ольга. Похід приурочений 70-ій річниці від часу відходу у вічність слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького. Під час екскурсії, яку провела с. Ольга, учасники спустилися  до крипти Митрополита, де спільною молитвою вшанували пам’ять Великого Подвижника Віри.

Українську дитячу книжку видали в Кореї

Книжка “Зірки і макові зернята” авторів та ілюстраторів Творчої майстерні “Аґрафка” – Романи Романишин і Андрія Лесіва – вийшла вже чотирма мовами. Повідомляє на своїй сторінці у Facebook “Видавництво Старого Лева”.
Нещодавно “Видавництво Старого Лева” отримало примірник книги корейською мовою. Книга уже вийшла українською, англійською тафранцузькою.
“Зірки і макові зернята” увійшли до числа переможців у номінації “Opera Prima”конкурсу Bologna Ragazzi Award 2014.

З Інтернету

вівторок, 18 листопада 2014 р.

21 листопада, День Гідності та Свободи – робочий день

21 листопада визнано 
Днем Гідності та Свободи.

Мета запровадження пам’ятної дати — це утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року (Свято Свободи) та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року (Революція Гідності) постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Водночас для працівників і роботодавців цей день буде звичайним робочим днем, а не святковим, робота в який не провадиться. Жодних змін щодо визнання 21 листопада святковим днем до законодавства не внесено.


.

Конкурс української прози «Майстерня чудес»

Всеукраїнська громадська організація «Літературне об’єднання Кобзар» оголошує щорічний конкурс української прози Майстерня чудес-2014.
Тема конкурсу: «Україна через чверть століття» 
Термін прийому робіт: 18 листопада – 18 січня 2015 року.
Переможець конкурсу отримає премію 1000 грн.
Переможця буде обирати професійне журі. До складу журі ввійшли:

понеділок, 17 листопада 2014 р.

Побачила світ двомовна книга про Євромайдан


 EUROMAIDAN — History in the Making документує і досліджує Майдан: як історичну подію, як вибір спільних цінностей, як приклад самоорганізації і як художнє явище.

В основу книги лягли кращі знімки українських фотографів, зроблені під час Революції Гідності в листопаді 2013 — лютому 2014. Вони доповнені хронологією подій, описом головних явищ Майдану та картою протистоянь.
«Ми ставили за мету створити книгу, яка зможе розвінчати міфи, що виникли навколо Майдану, — говорить ініціатор проекту Володимир Кадигроб. — Ми хотіли зафіксувати події зими 2013-2014 років без зайвих сентиментів, без пропаганди, розповісти історію людей, які боролися не за вигоду, а за цінності. Ми також хотіли розібратися, з чого складався той неймовірний соціальний організм, як він функціонував. Але ця книга не лише документація подій. EUROMAIDAN — History in the Making — це присвята. Саме тому вона починається словами: «Усім, хто вірив…» 

Фільми про Голодомор

1. «Жнива розпачу», 1983, д/ф, автори Святослав Новицький і Юрій Луговий, Канада. 
2. «Під знаком біди», 1990, д/ф, режисер К. Крайній, автор сценарію Ю. Черниченко, «Київнаукфільм», НКУ
3. «Голод-33», 1991, худ. фільм за мотивами роману Василя Барки «Жовтий князь», режисер Олесь Янчук , оператори Василь Бородін, Михайло Кретов, сценаристи: Василь Барка, Сергій Дяченко, Лесь Танюк , к/ст. ім.Довженка. 

Акція «Запали свічку пам’яті»

22 листопада – четверта субота місяця – є Днем пам’яті жертв голодоморів. У цей день Україна і світ вшановують вбитих голодом під час геноциду 1932 – 1933 років.
На їх вшанування о 16.00 оголошується Національна хвилина мовчання в пам’ять жертв Голодомору, після якої розпочинається Акція «Запали свічку пам’яті».

Біблія визнана найважливішою серед книг

Біблію визнали найбільш цінною для людства книгою, важливішою за праці Дарвіна та Ейнштейна. 
Такими стали результати опитування, проведеного в Британії видавництвом The Folio Society. Про це пише The Independent.
На запитання, яка книга, на їхню думку, має найбільше для людства значення, 37% респондентів назвали Біблію.
35% віддали свої голоси за “Походження видів” Чарльза Дарвіна. Третьою за значимістю книгою стала “Коротка історія часу” Стівена Хокінга.

Уроки пам'яті...

Міністерство освіти і науки України рекомендує 17-21 листопада 2014 року провести в навчальних закладах країни Уроки пам'яті, лекції, виховні заходи, організувати перегляди кінофільмів про Голодомор 1932-1933 років в Україні, оформити відповідні тематичні експозиції.
З метою гідного вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу та на виконання Указу Президента України від 29 жовтня 2014 року № 830/2014 «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв Голодоморів» Українським інститутом національної пам’яті підготовлені методичні рекомендації для використання у навчально-виховній роботі (лист МОН № 1/9-593 від 14.11.2014 року). У навчальних закладах національні пам’ятні заходи пройдуть під гаслом «Голодом вбивали нашу свободу. Не підкорені у 33-му – непереможні сьогодні!».

понеділок, 10 листопада 2014 р.

“Спочатку було слово…”

Єдиний скарб у тебе - рідна мова, Заклятий для сусіднього хижацтва. Вона твого життя міцна основа, Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш 

День писемності - це свято, яке було встановлене указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Це не тільки державне, а й церковне свято. Перший в сучасній українській мові твір, який відповідає візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмської.

неділя, 9 листопада 2014 р.

КОНКУРС до Дня української писемності та мови!

Якщо Ви у Львові, розкажіть, чому Ви любите українську мову, зачитайте вірш або заспівайте УКРАЇНСЬКОЮ і запишіть це на відео.
Завантажене на YouTube або ex.ua відео надішліть нам у приватні повідомлення або на електронну адресу oslmedia2971000@gmail.com!
Найкреативніші роботи отримають подарунки!
Надсилайте записи до 23:59 години 14 листопада! Переможців оголосять у неділю, 16 листопада.

У Львові відсвяткують Дні вишиванки та День української писемності

З нагоди Дня української мовності і писемності у центрі міста на вихідних пройдуть Дні вишиванки. Свято підняття патріотичного духу жителів міста відбуватиметься під гаслом «Одягни вишиванку – цінуй українське». Захід проводиться з метою національно-патріотичного виховання, ознайомлення суспільства із героїчною спадщиною, історією формування української мовності і писемності, формування свідомого та активного громадянина держави, а також задля профілактики негативних явищ у суспільстві.Теплі листопадові вихідні у Львові будуть надзвичайно насиченими.

субота, 8 листопада 2014 р.

У МОН розробляють методичні матеріали з історії України, що охоплюватимуть події Майдану

У Міністерстві освіти і науки за участі заступника міністра освіти Павла Полянського відбулася зустріч робочої групи зі створення інформаційно-методичних матеріалів, присвячених подіям 2013- 2014 років в Україні. Матеріали будуть долучені до навчальної програми 11-х класів з Історії України.

Відбулося вручення Шевченківської премії

Президент України Петро Порошенко взяв участь у церемонії вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Президент зазначив, що працівники культури, яких сьогодні вшановують, “здійснили вагомий внесок в розбудову нашої держави, популяризацію культури, і дуже важлива її інтеграція в європейський культурний простір”.“Про європейськість нашої культури свідчить той факт, що шевченківською премією відзначено “Летючий голландець” — наш спільний українсько-німецький проект”, — додав Порошенко.

пʼятниця, 7 листопада 2014 р.

Конкурс (диктант) на знання державної мови для службовців Львівщини

10 листопада з нагоди відзначення Дня української писемності та мови у рамках реалізації Галузевих заходів департаменту освіти і науки облдержадміністрації Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012-2014 роки (у новій редакції), з метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, підвищення рівня мовної освіти й культури, удосконалення навиків майстерного володіння словом, підвищення рівня знань громадськості, проводитиметься конкурс (диктант) на знання державної мови для службовців Львівщини.

четвер, 6 листопада 2014 р.

У День української писемності та мови мешканці Львівщини напишуть радіодиктант

9 листопада з нагоди відзначення Дня української писемності та мови департамент освіти і науки облдержадміністрації спільно з Львівським обласним радіо організовують написання радіодиктанту для мешканців Львівщини.
Захід проводиться з метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу підвищення рівня мовної освіти й культури громадськості, удосконалення навиків майстерного володіння словом.
Текст радіодиктанту тривалістю 22 хв. звучатиме 9 листопада о 20.00 годині на діапазоні FM (частота 67,04; 89,0; 100,3; 100,4; 100,5 мегагерц) та дротовому радіо Львівського обласного радіо.
Диктанти просимо надсилати до 11 листопада 2014 року у Львівську обласну науково-педагогічну бібліотеку (79005, м. Львів, вул. Зелена, 24; І поверх, відділ абонементу).
Контактний телефон: (032) 275-41-21 – КЗ ЛОР «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека».

З Інтернету

14-й Всеукраїнський диктант національної єдності

14 Всеукраїнський диктант національної єдності відбудеться 7 листопада, напередодні Дня писемності та мови та в рамках святкування 90-річчя Українського радіо, інформує «Телекритика».

Радіодиктант розпочнеться о 13:10. Його диктуватиме традиційно автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко.
Написання радіодиктанту супроводжуватиметься двогодинним прямоефірним марафоном, а в прес-центрі НРКУ диктант писатимуть спеціально запрошені громадські діячі, митці та політики.
Усі кошти, потрібні для проведення акції – від грошових премій переможцям до кошторису, необхідного для пересилки поштою призів – було вирішено переадресувати бійцям АТО.
- Уперше за чотирнадцять років диктант писатимуть не за призи чи премії, а лише в ім’я ідеї, – наголошують в НРКУ.
Українське радіо закликає всіх небайдужих долучитися до радіодиктанту.

З Інтернету

субота, 1 листопада 2014 р.

1 листопада – 96 років від «Листопадового чину» у Львові

Військовий переворот, організований в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 р. Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців в Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення влади Української Держави (перейменованої згодом на Західноукраїнську народну республіку) на території, на яку вона претендувала. В результаті утворилася держава площею 70 тис. км², що викликало невдоволення Польщі, яка розв'язала українсько-польську війну 1918-1919 рр. для захоплення Галичини.

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *