неділя, 27 березня 2016 р.

Десять учительських заповідей


Лише той учитель, хто живе так,
 як навчає...


1. Люби себе й обраний тобою шлях.
2. Читай на ніч хоча б щось.
3. Схиляйся перед чистотою і цнотли­вістю дитинства.
4. Йди на урок, як на іспит, але перетворюй урок на свято доброти і розуму.
5. Якщо учень не зробив домашнього завдання, не картай його, а уяви, що в нього, можливо, були важливіші справи. Або, що прикро, і ти, і твій предмет для нього, м’яко кажучи, не досить симпатичні.
6. Захоплюйся дитячими відкриттями і не поспішай оцінювати їх за допомогою цифр.
7. Принось на кожен урок диво: вірш, пісеньку, запис голосів видатних людей, притчу, приклад із життя, анекдот, афоризм, висловлювання, оригінальну задачу, жарт...
8. Твоя головна зброя — бадьорість, життєрадісність, гуманність, а не буркотіння, вимогливість, переслідування, демонстрація втоми.
9. Твоє обличчя має бути красивим, одухотвореним красою, а твій зовнішній вигляд не повинен нагадувати про неминучу пенсію й нудне життя.
10. Якщо учні пам’ятають не тебе, а твої слова і вчинки, значить твоє педагогічне життя вдалося.

День високого мистецтва та смаку


Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня починаючи з 1962 року. Він був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (МІТ) при ЮНЕСКО. 

Перші театри 
Слово «театр» (греч. theatron, місце для видовищ, видовище) – рід мистецтва, а також будівля, призначена для представлення драматичних творів перед публікою. Традиційно включає сцену – майданчик, де відбувається дія, – і зал для глядачів.

Програма ЗНО з української мови та літератури 2017


Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив програми зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької та російської мов. Зміни лише в програмах з іноземних мов.
Відповідні програми затверджені наказом Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти», який набуває чинності з 1 серпня 2016 року.


субота, 19 березня 2016 р.

Зворушливі відео до дня народження геніальної Ліни Костенко


Їй сьогодні 86. 

Ліна Костенко - одна із найяскравіших зірок у плеяді українських поетів-шістдесятників

Ліна Костенко – перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Уже багато років вона залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, пристосуванством, а зброя її – твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти. 
На публіці з'являється вкрай рідко, веде усамітнений спосіб життя. Сьогодні Ліна Костенко живе в Києві.
Журналісти записали зворушливі відео до дня народження поетеси.
У роликах знялися Іраклі Макацарія, Роза Аль-Намрі, Надія Матвєєва, Ігор Кондратюк, Павло Костіцин, Лілія Ребрик, Тетяна Висоцька, Віта Євтушина. Відео тут



середа, 9 березня 2016 р.

Вікторина «Чи знаємо ми Т. Шевченка»

Усе знесла й перемогла
його любові сила.
Того великого вогню
і смерть не погасила.

Леся Українка


1.Село, яке письменник вважав своєю батьківщиною.

2.Соціальний стан Тараса у дитячі роки. 

3.Вуличне прізвисько батька Тараса. 
4.Здібність поета у дитинстві. 
5.Ім'я художника і написаний ним портрет, який розіграли в лотерею, щоб визволити Т. Шевченка з кріпацтва.
6.Сума викупу Тараса з кріпацтва.

Провісник долі України

Щовесни, коли тануть сніги,
І на рясті просяє веселка,
Повні сил і життєвої снаги
Ми вшановуєм пам'ять Шевченка...

Сьогодні відзначаємо 202 річницю від дня народження  Кобзаря..

Тарас Шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.

Спогади про Шевченка

Живи, поете, в бронзі і в граніті,
Живи, поете, в пам’яті людській,
Живи в піснях, живи у “Заповіті”,
І в слові праведнім, і славі віковій.


1 
«Він тим великий, що він цілком народний письменник, як наш Кольцов; але він має набагато більше значення, ніж Кольцов, оскільки Шевченко також політичний діяч і був борцем за свободу».
О.І. Герцен (1812-1870, російський письменник і публіцист)

пʼятниця, 4 березня 2016 р.

VІІ Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник 2016»

 "...Соняхи, соняхи, 
будьте нам помічники"...

Саме із таким девізом уже всьоме наші учні беруть участь у Всеукраїнській українознавчій грі "Соняшник", яка була започаткованою у 2010 році. І сьогодні, напередодні Шевченківських днів, 209 учнів 1-10 класів нашого закладу з радістю та цікавістю взялися до завдань гри "Соняшник 2016". Найактивнішими  були учні 5-Г, 7-А та 8-В класів. Координатори гри у школі – вчителі Ковалевич О.П. та Білокура Н.І.
Школярі з нетерпінням чекали 3 березня, поглиблювали свої знання як з української мови і літератури, так і з народознавства. А сьогодні усі з неабиякою цікавістю розв'язали нелегкі завдання і тепер чекають не так результатів, як призів)!

Хочеться, щоб всі школи нашої держави теж долучились до "Соняшника" та підтримали українське!!

середа, 2 березня 2016 р.

У Львові вперше покажуть увесь твір Ольги Кобилянської «Земля»

На сцені Національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької уперше покажуть увесь твір Ольги Кобилянської «Земля». До цього ставили лише одну частину повісті. Та чернівецькі митці, які і зробили постановку, впевнені: друга – не менш цікава та драматична.

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *